SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da turladı bile

22 Ağustos 2014

BU iş bitti diyebilir miyiz? Evet, bitti. Cardozo'nun 2-0 yapan golüyle Trabzonspor Rusya'ya iyi bir idman maçı yapmaya gidecek diyebiliriz. 1 gol atsalar bile Trabzonspor bu takımı kalitesiyle eler. İlk devrenin başlarında ürkek bir Trabzonspor vardı sahada ama ikinci yarıda maçın Avni Aker'de oynandığını fark ettiler. İlk 20 dakikayı izleyenler, Rostov takımını Rusya Milli Takımı sanmış olabilirler. Üçgenlerle Trabzon rakip alanine kolay ulaştılar.

Vahid hoca, orta alanın bu kadar boş bırakılmasına çok sinirlendi. Soner'i ortada yanlız bırakmak akıl karı değildi. İkinci 45'te daha etkili bir Trabzonspor bekliyorduk. Öyle de oldu. Büyük bir mücadele örneği var mıydı? Evet. Yorulmayan oyuncu kalmadı. Son anlarda 3. golü bile bulabilirlerdi. İlk resmi maçın raporu şu:

Bu takımı iki ay beklemek gerek. Ne oyunu bu, ne de kadrosu. Sol beki, sağ açığı değişebilir, forvete başka bir isim gelirse, Cardozo daha faydalı olacaktır. Mustafa, Kevin'in çabalarını birinci sıraya yazmak lazım. Cardozo topa her yerden vurmayacağını öğrenmeli. Medjani'nin de faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Yarın Vahid hoca yeni transferler isterse şaşırmayalım. Hakemin yönetimi başarısızdı desek, aynen öyleydi. Trabzonspor'un ilk golü ofsayt ancak bir de penaltısı verilmedi. Rostov'da daha rahat bir Trabzonspor izleyeceğimizi sanıyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek