SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torunoğulları 10 numara ve sağ beki açıkladı

Beşiktaş’ın dış transfer ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, transfer çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 11:07, 22/08/2014
Torunoğulları 10 numara ve sağ beki açıkladı

Beşiktaş'ın dış transfer ve dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, Radyaspor’a yaptığı açıklamada siyah-beyazlı takımın Arsenal karşısında mükemmel bir performansı gösterdiğini belirterek, “Amacımız, galip gelmekti. Maalesef şans yanımızda değildi. Ama gol yemeden Londra'ya gitmek de bir avantajdır. Biz de bu avantajı kullanacağız” dedi.

“ATIBA, ARSENAL RÖVANŞINDA OLACAK”

Beşiktaş'ın eksiklerine rağmen Arsenal karşısında çok iyi oynadığını belirten Torunoğulları, “Sağ bek sorunu vardı. Rövanşa da sağ bek olmadan çıkacağız. 10 numara eksiğimiz var. Atiba çok büyük eksik. Arsenal'ın eksikleri varsa bizim de eksiklerimiz var. İdeal kadromuzla çıkmadık; ama buna rağmen herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Atiba, büyük ihtimalle Lonrda'daki rövanşta oynayacak. Bir aksilik olmazsa oynayacak” diye konuştu.

“ŞANSLAR YÜZDE 50 -50”

Londra'ya turistik seyahat için gitmeyecekleri belirten Toruoğlulları, “Biz oraya turist olarak gitmeyeceğiz. Şanslar yüzde 50-50. Bizim hedefimiz Şampiyonlar Ligi. Büyük düşünüyoruz” dedi.

“ŞU ANDA BRYAN RUIZ'İ DÜŞÜNÜYORUZ”

Yaratıcı orta saha transferinde şu an gündemdeki oyuncunun Bryan Ruiz olduğunu belirten Torunoğulları, “Şu anda gündemimizde Bryan Ruiz var. Ruiz'deyiz. Amacımız bu işi bitirmektir. Ay sonuna kadar da zamanımız var. Karşı kulübün beklentileri bizi ay sonuna kadar uğraştıracak gibi gözüküyor. Futbolcunun menajeriyle biz anlaştık. Ancak Fulham kulübünde sorun var. Onların dediği de olmayacak, bizim dediğimiz de; ortada bir yerde anlaşacağız. Fulham 7 milyon euro istiyor. Bizim önerdiğimiz fiyatla onların istediği arasında fark var. Ama bir orta yol bulacağız. Muhtemelen anlaşacağız. Ruiz, Geçen sezon PSV'de kiralık oynadı. Önemli bir oyuncu. Hocamızın istediği bir oyuncu. Arsenal maçına yetiştiremeyeceğimize göre, ay sonuna kadar bu transferi bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdal Torunoğulları, Bryan Ruiz'ye 4 yıllık anlaşma yapmayı amaçladıklarını söyledi.

BÜYÜK İHTİMALLE LINNES'İN TRANSFERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Moledo takımında forma giyen Norveçli sağ bek Martin Linnes için transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Torunoğulları,”Kulübü ve kendisiyle temaslarımız devam ediyor. Büyük ihtimalle, Linnes transferini gerçekleştireceğiz. Kulübüyle belli bir noktaya kadar geldik. Bu transfer biraz daha avantajlı hale geldi. Linnes ve Ruiz, kamuoyunda bilindiği için artık bunları inkâr etmenin anlamı yok. Transferleri için çalışıyoruz” dedi.

BARONI'YI HİÇ DÜŞÜNMEDİK

Fenerbahçe Cristian Baroni'nin Beşiktaş'a önerildiği iddiasıyla ilgili olarak ise Erdal Torunoğulları, “Bizim Baroni'yle ilgili her hangi bir düşüncemiz olmamıştır. Olması da söz konusu değildir” şeklinde konuştu.