SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yeni TekniK Direktörü Cesare Prandelli, ilk ciddi sınavını ezeli rakibi Fenerbahçe’ye karşı TFF Süper Kupa finalinde verecek.

 

Sarı-kırmızılı kulüpte anlaşmasının ardından takımın tüm kasetlerini izleyen Prandelli, futbolcularına karşılaşmada yapmaları gerekenleri bir bir anlatıyor. Fenerbahçe maçlarının Galatasaray için önemini bilen İtalyan çalıştırıcı, ezeli rakibini yenerek hem yeni takımı ile iyi bir başlangıç yapmak, hem de Galatasaray ile ilk kupasını kazanmayı hedefliyor.

Antrenmanlarda sık sık futbolcularını uyaran Prandelli’nin Fenerbahçe’yi yıkacak imha planı hazır. Fotomaç’ta yer alan habere göre sarı-kırmızılı futbolculara sık sık sakin olmalarını söyleyen Prandelli “Sahada sakin olun. Tribünlerle hiçbir şekilde diyaloğa girmeyin. Sadece futbola odaklanın. “Özellikle, Bruno Alves ve Emre Belözoğlu’na karşı dikkatli olun. Yapabilecekleri tahriklere karşılık vermeyin” dediği öğrenildi.

 

Fenerbahçe’nin maç kasetleri ile yatıp kalkan Prandelli, rakibinin güçlü ve zayıf noktalarını tespit etti. Caner ve Sow’dan oluşan Fenerbahçe sol kanadının çok etkili olduğunu tespit eden başarılı teknik adam, Melo’dan savunmanın sağ kanadına yardım etmesini istedi. Bekir ve Alves’ten oluşan savunma göbeğinin sıkıntılı olduğunu belirten Prandelli, Burak’tan savunma arkasına koşular yapmasını, Sneijder ve Selçuk’un da golcü futbolcuyu desteklemelerini emretti.

İşte Prandelli’nin derbi emirleri:

1- Sinirlenme, tribünlerle asla diyaloğa girme

2- Emre ve Alves tahrik edebilir, karşılık verme

3- Sol kanatları güçlü, Sow ve Caner'in önünü kapatın.

4- Alves hata yapıyor, üstüne oynayın.

 

Yayınlanma Tarihi:15:13,