SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda 81 ilden yaklaşık 3 bin sporcunun katılımıyla 15 Ağustos’ta başlayan şampiyonanın son gününde, büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde müsabakalar yapıldı.

Şampiyona, bu müsabakalarla tamamlandı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, yaptığı açıklamada, “Sporcularımız adına çok güzel bir şampiyona oldu” dedi.

Şampiyonada 2 binin üzerinde müsabaka yapıldığını aktaran Kayıcı, “Bu, çok önemli bir rakam. Bu zamana kadar yaptığımız en büyük Türkiye Şampiyonası olduğunu söyleyebiliriz. Bundan sonra milli takım oyuncuları belirlenecek. Teknik kurulumuzun belirlediği isimler, milli takıma girecek. İnanıyorum ki en iyileri milli takıma girmeyi başaracaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Türk kick boksunun her geçen yıl kalitesinin arttığını vurgulayan Kayıcı, şunları kaydetti:

“Kalitemiz gittikçe artmaya başladı. Türk kick boksu tavan yapmaya devam ediyor. Bu şampiyonada çok çekişmeli müsabakalar geçti. Sporcularımızın kendilerini her anlamda geliştirdiklerini gördük. Bunlar da Türk kick boksuna olumlu şekilde yansıyor. Bundan sonraki hedefimiz, dünya ve Avrupa şampiyonası maçlarında madalya sayımızı artırmak. Bunun için de sporcularımıza güveniyoruz.”

Kayıcı, şampiyona boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Ordulu sporseverlere teşekkür etti.