SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’dan Aziz Yıldırım’a istek

Teknik direktör İsmail Kartal, devre arasında Emenike ile Sow’un Afrika Kupası’na gidecek olması nedeniyle başkan Aziz Yıldırım’dan takviye istedi.

Güncellenme: 08:31, 22/08/2014
Kartal’dan Aziz Yıldırım’a istek

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe’de transfer gündemi değişiyor. Eski teknik direktör Ersun Yanal'ın görevde bulunduğu süre içinde ‘transfer yapmayacağız' açıklamasında bulunan başkan Aziz Yıldırım, devre arasındaki Afrika Kupası nedeniyle rota değiştirdi. Yeni teknik direktör İsmail Kartal ile bir görüşme yapan Yıldırım, yerli santrfor isteğine sıcak baktı.

Emenike ile Sow'un şubat ayında en az 4 maçta takımdan uzak kalacağına dikkat çeken İsmail Kartal, bu süre içinde sadece Webo ile maçlara çıkılacağını dile getirerek, elinde alternatif bir isim olmasını istedi. Kartal, sakatlık ve cezalıların da göz önünde bulundurulması durumunda takımın sorun yaşayabileceğini vurguladı.

Fransa’nın St Etienne takımında sezona fırtına gibi giriş yapan Mevlüt Erdinç'in ismi ağırlık kazanmaya başladı. A milli takımın son dönemdeki en etkili silahlarından biri olan Mevlüt için resmi teklif götürülecek. Kulübünün bu oyuncu için daha önce belirlediği 5 milyon Euro bonservis bedelini, daha yukarıya çekmesi bekleniyor.