SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal’dan Galatasaray uyarısı

Takımın son iki maçtaki pozitif futbolundan memnun olduğuna dikkat çeken Kartal, “Bu sizi aldatmasın. Derbide sakin olan, sahada kalan kazanır” dedi.

Güncellenme: 08:27, 22/08/2014
İsmail Kartal’dan Galatasaray uyarısı

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, dün akşam yapılan antrenman öncesinde bir konuşma yaptığı futbolcularını Galatasaray derbisi için sıkı bir şekilde uyardı. Olympiakos ve Roma maçlarında ortaya konulan futboldan memnun kaldığına dikkat çeken Kartal, “Bu sonuçlar bizi aldatmasın. Ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız” ifadelerini kullandı.

MAÇ SAHADA KAZANILIR

Hazırlık döneminde skordan çok sistemin önemli olduğunu hatırlatan Kartal, iyi yolda olduklarını belirterek şunları söyledi: Takım olarak hala eksiklerimiz var. Alınan skorlar kimseyi kandırmasın, aldatmasın. İstediğimiz seviyede değiliz. Daha yapılacak çok işimiz var. Maç sahada kazanılır. ‘Bu takım şampiyon olur, G.Saray'ı rahat yener' söylemlerine kimse aldanmasın.

TAHRİKLERE KAPILMAYIN

Süper Kupa'yı kazanarak Süper Lig'e moralli başlamaları gerektiğinin altını çizen Kartal, takımdaki en önemli unsurun arkadaşlık olduğunu ve bunun da başarıyı getireceğini vurguladı. Kartal, Galatasaray'ın ciddi bir rakip olduğunu ve bu tür maçlarda sinirlerine hakim olan tarafın sonuca gittiğini belirterek, “Sahada sadece futbol oynamayı düşünün. Takriklere kapılmayın” dedi.