SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İngiltere Milli Takımı’nın eski futbolcularında Paul Gasgoigne, alkol problemine bir türlü çare bulamıyor. Oldukça sıkıntılı günler geçiren efsane futbolcu, önce evsiz kaldı, sonra sarhoş yakalandı ve polis tarafından hastaneye kaldırıldı.

 

Olay dün öğlen saatlerinde yaşandı. Evinin önünde gürültü yapan Gasgoigne’in hareketleri komşularını rahatsız etti. Önce 47 yaşındaki eski futbolcuyu uyaran mahalle sakinleri, Gasgoigne’in gürültüyü kesmemesi sonrasında polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, Gasgoigne’i ambulansa bindirerek hastaneye kaldırdı. Sarhoş olduğu gözlenen efsane isim, elinde votka ve cin şişeleri ile yakalandı.

Polis olay yerine gelmeden önce bir arkadaşını arayan ve “Zor durumdayım. Bana yardım edebilir misin” şeklinde bir konuşma gerçekleştiren Gasgoigne’in evsiz kaldığı da öğrenildi. Kirasını sürekli geciktiren ve komşularını sürekli rahatsız eden Gasgoigne’nin tavırlarından sıkılan ev sahibinin, efsane isme evi boşaltması için 10 gün süre verdiği öğrenildi.

 

Daha önce de birçok kez sarhoş yakalanan Gasgoigne, bir dönem rehabilitasyona giderek alkol probleminden kurtulmaya çalışmıştı. Arkadaşının ifadesine göre son günlerde sıkıntılı günler yaşayan Gasgoigne, yeniden alkole başlayarak dertlerini unutmaya çalışıyor.

Gasgoigne’in polis tarafından hastaneye kaldırılması Daily Mirror tarafından görüntülendi. İşte o kareler:

 

Yayınlanma Tarihi:10:59,