SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinir sistemi hastalığı “Amiyotropik Yanal Skleroz”a (ALS) dikkati çekmek amacıyla başlatılan “Bir kova buz kampanyası”na Buz Pateni Milli Takımı sporcularından İlhan Mansız da destek verdi.

Kamp için Erzurum’da bulunan Mansız, Buz Arena’da günlük antrenmanını tamamladıktan sonra buz pisti düzeltme aracından dökülen soğuk suyla ıslandı.

Mansız, gazetecilere yaptığı açıklamada, çiftler kategorisinde beraber hazırlandığı partneri Olga Bestandigova ve milli takım sporcularından Alper Uçar’ın kendisine meydan okuduğunu ifade ederek, “Ben de bugün onlara cevap vermek istiyorum. Çiftler dalında Rusların olimpiyat şampiyonu Maxim Trankov ve partneri Tatiana Volosozhar ile milli takımdan arkadaşım Yıldıray Baştürk’e meydan okuyorum” dedi.

Mansız, daha sonra pistinin ortasına gelerek buz pisti düzeltme aracının önüne oturdu. Operatörün kapakları açmasıyla Mansız, buzlu suyla ıslandı. Mansız’ın partneri Bestandigova da bu anları tablet bilgisayarıyla görüntüledi.

Kampanyadaki gelenek gereği meydan okunan kişinin de 24 saat için bunu yapması gerekiyor. Kampanya, dünya genelinde iş, sanat ve spor dünyasından pek çok kişinin ilgi göstermesiyle büyük bir yankı uyandırdı.