SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

River Plate Teknik Serkereteri Enzo Francescoli Galatasaray ve İtalyan Sampdoria’dan teklif alan Balanta’nın bir hafta içinde karar vereceğini söyledi. Godoy Cruz maçı öncesi Mendoza’da açıklamalarda bulunan Francescoli, Balanta’yla ilgili kulübün henüz kararını vermediğini belirterek “Balanta yaşı ve River’deki performansı sayesinde transfer olasılığı en yüksek oyuncumuz. Bu sezon belki de yurt dışından en fazla teklif alan oyuncu oldu. Galatasaray ve Sampdoria’dan resmi teklifler aldık. Gitmeye çok yakın. Ancak verilmiş kesin bir karar yok. Bu biraz da ona bağlı” şeklinde konuştu.

LANZİNİ HATA YAPTI Beşiktaş’ın uzun süre peşinde koştuğu Lanzini’nin Birleşik Arap Emirleri’ne transferini “Prens” Francescoli hiç onaylamamış. Francescoli, Arjantinli oyuncuyu ikna etmeye çalışmış ama başarılı olmamış.

Francescoli “Lanzini’ye gitmesinin kariyeri için hata olacağını söyledim. Manu’ya göre ise hem kulüp hem kendisi için aşırı önemli miktarda bir teklif gelmişti. Burada kazandığının 5 katını kazanacaktı. Bu yüzden kabul etti ve gitti” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:22:50,