SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Başkanvekili Mesut Hoşcan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i ziyaret etti.

 

Görüşme sonrasında basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Demirören, tüm kulüpleri mali yapılarına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Kulüplerin yaşadığı mali sıkıntılara değinen Demirören “Problemi sadece Federasyon çözmez. Kulüplerin de kendi sorunlarını çözmeye çalışması lazım. Bugün önümüzde bir Orduspor örneği var. Kulüplerimiz mali kriterler ve tablolar konusuna daha fazla eğilmeli. İğneyi kendimize batımalıyız” dedi.

Marka değeri konusunda da değerlendirmelerde bulunan Demirören “Marka değeri sadece kulüplerin tek başına yapacağı bir şey değil. Bunun için tüm spor camiası olarak birlikte çalışmalıyız. Gazetelerde görüyoruz; bir sürü kulüp sponsor bulamıyor” şeklinde konuştu.

Süper Kupa öncesi Fenerbahçe ve Galasaray’a teşekkür eden Demirören “Çünkü bu maçın gelirlerini Soma'ya bağışlayacaklar. Pazartesi oynanacak maç sadece bir kupa karşılaşması. Umarım maçın olumlu yönlerini konuşuruz. Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki kardeşlik tribünlere de yansısın” çağrısında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:16:27,