SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool Teknik Direktörü Brendan Rodgers, İtalyan yıldız Mario Balotelli riskini almaya hazır olduklarını belirtti.

Goal.com’un haberine göre Milan ile 20 milyon avro karşılığında el sıkışan Merseyside ekibi, Cuma günü 24 yaşındaki futbolcuyu sağlık kontrolünden geçmek üzere İngiltere’ye davet etti.

Transferi resmi olarak doğrulamaktan kaçınan Rodgers, düzenlediği basın toplantısında, “İmzalar atılmadığı sürece bu transfer hakkında açıklamada bulunmam doğru olmaz. Ama bir golcü takviyesi yapacağımızı hep söylemiştik.” dedi.

Bazı durumlarda risk alınması gerektiğini ekleyen Kuzey İrlandalı teknik adam, “Bazı futbolcular için risk almanız gerekir. Çoğu zaman ise bu riskin karşılığını bir ödülle alırsınız. Satın alabileceğimiz futbolcu pazarı aslında kısıtlı. Yeni isimler bulmak kolay olmuyor. Ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Balotelli’ye özel önlem alınıp alınmayacağıyla ilgili olarak ise, “Katı kurallarımız var. Ancak bu kurallar herkesi kapsıyor, yalnızca bir kişiye özel değil. Hiç kimsenin bu takımın önüne geçmesine izin vermeyiz. Hem yararlı olmayacağına inandığım kimseyi takımıma dahil etmem. Biz elimizden geldiğince insanlara yardım etmeyi hedefliyoruz. Biz büyüklerimizden böyle öğrendik.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:20:40,