SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bilic Ozzie’yi böyle motive ediyor

Hırvat çalıştırıcı, genç oyuncusundan kendisini maça en iyi şekilde hazırlamasını isteyip ekledi: “Sahaya çık ve herkese gerçek Ozzie’yi göster.”

Güncellenme: 07:36, 22/08/2014
Bilic Ozzie’yi böyle motive ediyor

AMKSPOR

İki sezon önce Arsenal'den Beşiktaş'a transfer olan Oğuzhan Özyakup hep üzerine koyarak ilerledi. İlk yılında 2 gol-8 asist (30 maç) üreten genç futbolcu geçtiğimiz sezon ise performansını 7 gol-4 asiste (29 maç) yükseltti. Bu sezon patlama yapması beklenen, hem yönetimden hem de teknik heyetten, “Seni artık genç oyuncu gibi değil, takımın lider futbolcusu olarak görüyoruz” övgüsünü ve sorumluluğunu alan Ozzie, şimdi güzünü Arsenal ile oynanacak rövanşa çevirdi. Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki ilk maçta etkili ve istekli bir görüntü çizen Oğuzhan, Beşiktaş'ın 1 numaralı tur umudu olacak.

‘DAHA FAZLASINI YAPARSIN’

Bunun bilincindeki teknik direktör Slaven Bilic de öğrencisini rövanşa özel olarak hazırlıyor. Yıldız futbolcuyla yaptığı toplantıda güven aşılayan Bilic, “Sen bu takımın en önemli oyuncularından birisin ve takımın saha içi liderisin” dedi. Oğuzhan'a, “Arsenal'i ve Emirates Stadı'nı çok iyi biliyorsun” diye seslenen Bilic şu sözlerle genç futbolcuyu motive etti: “Yapılması planlanan transfer seni etkilemesin. Sen bu takımın geleceğisin. İlk maçta kendini gösterebildin ama daha fazlasını da yapabilirsin. Rövanşa kadar kendini en iyi şekilde hazırla, sahaya çık ve herkese gerçek Ozzie'yi göster.