SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın yapımı devam ederken, siyah beyazlılar iç saha maçlarını yuvalarından bir hayli uzakta Olimpiyat Stadı’nda oynamak durumunda kaldı.

Oldukça sancılı olarak gözüken bu dönem aslında Beşiktaş adına verimli geçti denebilir. Kara kartallar, bu süreçte oynadığı 16 maçta sadece Galatasaray’a hükmen yenildi.

2012/13 sezonu sonunda İnönü’ye ilk balyoz vurulurken, Beşiktaş yeni sezonda iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağını duyurdu. Sezona fırtına gibi başladılar ve Trabzonspor ve Gaziantepspor’u 2-0’lık net skorla geçtiler. Avrupa’da da Tromsö ile karşılaşan Slaven Bilic’in talebeleri Norveçli rakibine de aynı tarifeyi uyguladı.

Sezon yeni başlamasına karşın en ciddi şampiyonluk adayları arasında gösterilen Beşiktaş, Galatasaray ile oynanan mücadeleden sonra tepe taklak oldu. Sahaya giren taraftarlar sonucu duran karşılaşma daha sonra sarı kırmızılılar lehine 3-0 olarak tecil edildi. 4 maçlık saha kapatma cezası ise cabası…

Üst üste gelen puan kayıplarına rağmen Beşiktaş aslında bu süreçte iyi bir performans sergiledi. Kasımpaşa ile anlaşmazlık yaşayarak Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı terkederek tekrar Olimpiyat Stadı’nda dönen siyah beyazlılar, burada oynadığı 12 resmi maçta hiç mağlubiyet yüzü görmedi.