SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Stoper arayışlarını sürdüren Galatasaray’da, listenin en başında bulunan Eder Balanta transferinde sürpriz bir gelişme yaşandı.

 

Sampdoria’nın 6 milyon Euro bonservis bedelini kabul eden Balanta’nın kulübü River Plate, futbolcunun yapılan teklifi kabul etmemesi nedeniyle sarsıldı. Ekonomik krizdeki kulübün iyi bir bonservis bedeli ile satmak istediği Kolombiyalı stoperin, Galatasaray’a yakın olduğu öğrenildi.

Balanta’nın, Avrupa’da üst düzey bir takımda futbol oynamak istediği için River Plate’in teklifini kabul etmediği iddia edildi. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden bir takıma gitmek isteyen genç yıldız, Galatasaray’a gitmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

 

Bu gelişmenin ardından eli güçlenen Galatasaray, River Plate’e üç taksit halinde ödemek koşulu ile 6 milyon Euro önerip, beklemeye geçmişti. Pazarlıkta eli güçlenen sarı-kırmızılı kulübün, bonservis bedelinde biraz daha indirim bekleyeceği söyleniyor.

Alvaro Dominguez’i de listesine dahil ederek Balanta’ya mecbur olmadığını River Plate’e gösteren Galatasaray’ın, stoper transferini önümüzdeki hafta sonlandırması bekleniyor. Sarı-kırmızılı kulübün Teknik Direktörü Cesare Prandelli’nin Balanta’yı çok istediği biliniyor.

Yayınlanma Tarihi:12:29,