SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atiba’dan Arsenal sözü

Beşiktaş'ın yıldızı Atiba Hutchinson, Şampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda Arsenal ile Londra'da oynayacakları rövanş için arkadaşlarına söz verdi.

Güncellenme: 10:46, 22/08/2014
Atiba’dan Arsenal sözü

Beşiktaş'ın Arsenal'e karşı oynadığı ilk maçta takımın performansı, ortaya koyduğu mücadele ve kalite üst düzeydi. Ancak gözler yine  Atiba Hutchinson’ı arıyordu.

Kartal'ın orta alandaki çift yönlü tek oyuncusu olan Kanadalı'nın yokluğu, maç sonunda teknik direktör Bilic'in bile dilindeydi. Tecrübeli yıldız için de sakatlığı nedeniyle tribünde oturmak çok zordu. Mücadeleyi kız arkadaşı ile birlikte izleyen Atiba, 90 dakika sonrası takım arkadaşlarıyla sohbet etti. Hutchinson, tribünde büyük bir heyecan yaşadığını belirtirken, “Tüm takımı kutlamak gerek. Gerçekten müthiş bir iş çıkardık. Arsenal gibi bir takıma karşı ancak bu kadar oynanırdı” diye konuştu.

İLK MAÇI DA İSTEMİŞTİ

Ardından söz rövanşa geldi. Çarşamba günü Londra'daki maça hazır olacağını belirten Kanadalı yıldız, “Benim için ilk maçı tribünde izlemek çok zordu. Tek tesellim Beşiktaş'ın kalitesini sahaya yansıtması oldu. Ancak rövanşta ne olursa olsun sahadaki yerimi alacağım. 16 yıldır aralıksız olarak Şampiyonlar Ligi'nde yer alan bir rakibi elemek için sahaya çıkacağız. Bu hem Beşiktaş hem de benim için bir meydan okuma. Ve ben bu meydan okuma için varım” ifadelerini kullandı. Atiba, Arsenal'e karşı ilk maçta da forma giymek istemiş ancak yüzde 100 hazır olmadığı için teknik direktör Slaven Bilic'ten izin çıkmamıştı.