SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından organize edilen 2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları devam ediyor.

Çin’in Nanjing kentinde düzenlenen ve 27 Ağustos’ta sona erecek oyunların 6. gününde, Türkiye Milli Takımı’ndan 9 sporcu, 5 dalda yarıştı.

Cirit atmada erkekler kategorisinde yarışan Emin Öncel, elemelerde 77.55 metreye ulaşarak yarışmayı ikinci sırada tamamladı ve finallere kaldı. Kızlarda Eda Tüğsüz, 47.75 metrelik atışıyla 10’uncu sırayı alarak adını finale yazdıran bir diğer sporcu oldu. Cirit atma finalleri, 25 Ağustos Pazartesi günü yapılacak.

Okçulukta bireysel erkeklerde yarışan Mete Gazoz, ilk turu 12. sırada tamamlayarak üst tura yükseldi. Gazoz, Bulgar rakibi Damyan Dachev ile çeyrek finale kalma mücadelesi verecek. Kızlarda ise Yasemin Ecem Anagöz, ilk turda elde ettiği 9’unculukla üst tura adını yazdırdı. Milli sporcu, Bulgar Ralitsa Gencheva ile yarın karşılaşacak.

Kızlar plaj voleybolunda Esra Betül Çetin ile Selin Yurtsever çifti, C Grubu’ndaki 5. maçlarında Tuvalu’dan Valisi Sakalia-Loluama Eti ikilisini 21-5 ve 21-4’lük setlerle 2-0 mağlup ederek 9 puanla üst tura çıktı. En iyi grup ikincisi olarak adını üst tura yazdıran Çetin-Yurtsever ikilisi, daha sonra belli olacak rakipleriyle 24 Ağustos Pazar günü çeyrek finale çıkmak için mücadele verecek.

Yüzmede erkekler 200 metre sırtüstü elemelerinde mücadele eden milli sporcu Berk Özkul, 2:06.29’luk derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamlamasına rağmen finallere kalamadı.

Eskrimde kızlarda İlke Özyüksel, 10 puanla sıralama turunda 23. olarak şampiyona dışında kaldı.

Üç adım atlamada yarışan Gamze Şimşek ise diskalifiye olarak elendi.

Bu arada milli yelkenci Derin Günenç’in yarışları, uygunsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Yayınlanma Tarihi:17:52,