SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roma’da F.Bahçe’nin maçı kadar Beşiktaş’ın Arsenal mücadelesi de merak konusuydu. Hatta Başkan Aziz Yıldırım, Roma’da bulunan Beşiktaşlı yönetici Alaattin Aykaç’ı Fenerbahçe maçına davet etti. Aykaç, “Beşiktaş’ın maçını izleyeceğim” dedi. Maçlar bittikten sonra Yıldırım, Aykaç’ı aradı, durumu sordu.

Akşam gazetesinin haberine göre; Aykaç’tan telefonla “0-0 bitti” bilgisini alan Yıldırım, “0-0 tehlikeli sonuç. Belli olmaz. Londra’da her şey olabilir” yorumunda bulundu. Beşiktaş, 27 Ağustos’ta Arsenal deplasmanına gidecek. Bakalım Aziz Yıldırım’ın tahmini nasıl çıkacak.

ABD’DEN DAVET

F.Bahçe, Roma ziyaretinde ilginç bir teklifle karşılaştı. Salih Uçan’ı Roma’ya veren F.Bahçe, İtalyan ekibiyle iyi ilişkileri bulunan bir menajerden ABD turnuvasına davet aldı. Her yaz yapılan Uluslararası Şampiyonlar Kupası kapsamında bu sezon Roma, M.United, Real Madrid, Liverpool, B.Münih gibi devler maçlar oynamıştı. Organizasyonun menajeri, F.Bahçe’yi gelecek yaz ayındaki turnuvaya çağırdı. F.Bahçe yanıt vermedi, “Programa ve duruma bakalım” dedi. Seneye F.Bahçe’ye ABD yolu da gözükebilir.

ROMA’YA YAYLA DAVETİ

İtalyan devi Roma’nın CEO’su İtalo Zanzi, Başkan Aziz Yıldırım’a plaket verdi. Önemli bir jestti. Başkan hem Zanzi’ye hem görüştüğü Roma başkanı ve idarecilerini Türkiye’ye davet etti. Yıldırım, “Gelin görün…

Bizim Topuk Yaylası’nda çok güzel tesislerimiz var. Orada size kamp yaptıralım. Her türlü imkanı veririz. İstanbul’da sizle hazırlık maçı da oynarız” dedi. Romalılar davete sıcak baktı, maçın rövanşı da seneye oynanabilir.