SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Manchester United’ın yeni Manejeri Louis van Gaal, takımın başına geçer geçmez kolları sıvadı ve yönetime alınması istediği oyuncuların listesini verdi. Yönetim de Hollandalı çalıştırıcının isteği doğrultusunda transfer çalışmalarına başladı.

 

Geçtiğimiz sezon yaşanan hezimeti taraftarlarına unutturmak isteyen Manchester United, transfer sezonunda henüz kadroyu istediği düzeye getiremedi. Luke Shaw ve Ander Herrrera’nın kadroya katılması sonrası sessizliğe bürünen Manchester United, imza attırdığı Marcos Rojo ile üçüncü transferini gerçekleştirmiş oldu.

Üç isme ödenen bonservis bedelleri, 2014 yaz transfer sezonunun kulüp tarihinin transfere en çok para harcanan yılı olarak kayıtlara geçti. Shaw, Herrera ve Rojo’ya toplam 72 milyon pound ödeyen ‘Kırmızı Şeytanlar’, kulüp tarihinde transfere yapılan harcamalarda zirvede yer alan 2007 yaz transfer sezonundan 10 milyon pound daha fazla harcama gerçekleştirdi.

 

Manchester United yönetimi, Shaw için Southampton’a 27 milyon, Herrera için Athletic Bilbao’ya 29 milyon ve son olarak Rojo için Sporting Lisbon’a 16 milyon pound bonservis bedeli ödedi. Bu üç ismin maliyeti, 2007 yaz transfer sezonunda kadroya katılan Anderson, Hargreaves, Nani ve Kuszczak ile kiralanan Tevez’e ödenen bonservis bedelini geride bıraktı.

Henüz transfere son vermeyen Van Gaal, bu rakamı daha da yukarı çekecek gibi görünüyor. Zira Hollandalı çalıştırıcının listesinde Daley Blind ve Angel Di Maria gibi yüksek bonservis bedeline sahip oyuncular bulunuyor.

İşte Manchester United’ın transfer rekoru kırdığı tarihler: