SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Adana ASKİ Spor’un asbaşkanı Sedat Sözlü, Kadınlar Türkiye Kupası eleme grubu maçlarını lider tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Sözlü, yazılı açıklamasında, kupada A Grubu’nda Beşiktaş, Abdullah Gül Üniversitesi ve Edirne Belediyesi Edirnespor ile mücadele edeceklerini anımsattı.

Ligdeki tüm takımların iddialı olduğunu belirten Sözlü, şunları kaydetti:

“Grubumuzda karşılaşacağımız Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş ve Edirne Belediyesi Edirnespor, organizasyon olarak son derece saygı duyduğumuz, güçlü kadrolara sahip takımlar. Adana ASKİ Spor olarak grubumuzu lider tamamlayıp, hedeflerimizden ilkini gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda oyuncularımıza ve teknik ekibimize güveniyoruz.”

Öte yandan, genel menajer Fatih Yücel, lig fikstürünü değerlendirdi. İlk maçlarında Edirne Belediyesi Edirnespor’u ağırlayacaklarını bildiren Yücel, “Uzun lig maratonunda tüm takımlarla karşılaşacağımızı düşünürsek fikstür avantajının varlığına kişisel olarak inanmıyorum. Takım olarak hedefimiz, ligi üst sıralarda tamamlayarak play-off eşleşmelerinde yer alabilmek” ifadelerini kullandı.

Antrenörü Kaan Artun da Kadınlar Türkiye Kupası gruplarından ve lig fikstüründen memnun olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu sezon, hedefleri olan bir takım oluşturabilmek için transferlerimizi yaptık ve çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden rakiplerimizin kim olduğu veya nasıl mücadele ettiğinden öte bizim takım olarak ortaya koyacağımız basketbol ve mücadele çok daha önemli. Lig veya kupada tüm rakiplerimizi ciddiye alarak hazırlıklarımızı yapacağız. Hedefimiz, öncelikle Kadınlar Türkiye Kupası grup eleme müsabakalarında başarılı sonuç alarak sekizli finallere kalmak. Lige, evimizde oynayacağımız müsabaka ile başlamak, takımımız için bir avantaj diye düşünüyorum. İlk hafta kazanarak başlamak, motivasyonumuzu daha da yukarı çekecektir.”