SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’in tecrübeli orta saha oyuncusu Bastian Schweinsteiger dizinden yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalacağı yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Goal.com’un haberine göre sakatlığı nedeniyle tedavi gören Schweini, bu hafta sonu Wolfsburg ile oynanacak Bundesliga’da açılış maçını kaçıracak.

Tedavi sürecinin iyi gittiğini belirten Alman yıldız, kulüp doktorlarının 5-6 haftalık tahmininden daha kısa sürede sahalara döneceğine inanıyor.

Dedikodulardan büyük rahatsızlık duyan Schweinsteiger, Bild‘e verdiği demeçte, “İnsanlar benim hakkımda kaygılanmayı kessin. Evet, Ocak ayından bu yana sol dizimle ilgili problemlerim vardı ancak bu artık geride kaldı. Şimdi Dr. Müller-Wohlfahrt ile emin ellerdeyim.” şeklinde konuştu.

Problemin nedeni üzerine yoğunlaştıklarını belirten 30 yaşındaki futbolcu, “Nedenini çözmeye çalışıyoruz. Ondan sonra bir daha oynarken acı duymayacağım. Her şey güzel olacak. Kesin bir dönüş tarihi veremiyorum. Dizimin durumuna bakacak ve öyle karar vereceğiz.” dedi.

Geçen sezon sadece 23 Bundesliga maçında görev alabilen Schweini, bu süreçte rakip filelere 4 gol attı.

Yayınlanma Tarihi:17:37,