SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında sahalarında Rostov’u 2-0 yenen Trabzonspor’un teknik direktörü Vahid Halilhodziç, “Takımımız, bu gece savaşçı ruhunu, arzusunu, iyi niyetini, içinden gelen bütün enerjisini sahaya yansıttı” dedi.

Halilhodziç, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, galibiyetten memnun olduğunu belirterek, “40 günden beri ilk defa bu akşam gülmeye ihtiyacım var, gülebilirim. Trabzonspor, çok güzel bir maç kazandı. O yüzden büyük bir başarı diyebilirim” diye konuştu.

Sezonun ilk maçını oynadıklarını ifade eden Halilhodziç, şöyle devam etti:

“Bu seviyeden daha üst seviyeye ulaşabilmek için 6-7 maçın geçmesi gerekiyor. Takımımız, bu gece savaşçı ruhunu, arzusunu, iyi niyetini, içinden gelen bütün enerjisini sahaya yansıttı. Oyun kurma anlamında birkaç güzel hamlelerimiz oldu. Hücum anlamında golü atabilmek için birçok fırsatımız oldu. Rakibin de 1-2 fırsatı oldu ama gördüğünüz gibi takım net bir şekilde ilerleme kaydediyor. Birçok oyuncunun da maç sonunu zor şekilde getirebildiğini görmüşsünüzdür. Fiziksel açıdan zorlandılar ama maçtan sonra onlara da söyledim. Bu savaşçı ruhu ve mücadelelerinden dolayı kendilerinden gurur duyuyorum. Bu bir galibiyet serisinin başlangıcı.”

Rostov ile deplasmanda yapacakları maçta rakip takımın kendilerine bir hayli sıkıntı yaratacağını söyleyen Halilhodziç, “Orada çok faul elde etmek için ellerinden geleni yapacaklar, provokasyonlar yapacaklar. Bu manada bizi sıkıntıya sokacaklar. Bizim evimizde bir hakemin böyle oyun yönettiğini, düdük çaldığını düşünürsek, orada daha beterini bekleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Yusuf Erdoğan’ın düşürüldüğü pozisyonun penaltı olduğunu savunan Halilhodziç, “Soyunma odasında Yusuf”un düşürülüşünü izledim, net bir penaltı olduğunu söyleyebilirim. Maalesef Fatih Atik de 3. golü atamadı, atsaydı bu sonuç bizi çok rahat Rusya’ya götürebilirdi” diye konuştu.

Halilhodziç, karşılaşmaya güvensiz bir şekilde çıktıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“İlk 15 dakikadan sonra takımın güveni daha fazla oluştu. İdmanlardaki çalışmalarımız sahaya yansıdı. Bize güven tazeleyen ilk golün ardından ikinci yarıda oyuncularımdan daha fazla saldırmalarını ve 1 gol daha atmalarını istedim. Bunu yaparken gol yemelerini de yasakladım. Maalesef her oyuncunun bu yarış içinde bulunması için canlılık ve performanslığının yeterliliği söz konusu değil. Bazı hücum pozisyonlarını daha net bitirmek için bazen çok aceleci davrandılar. Onur kendini gösterdi, çok iyi bir top çıkardı. Kendi evimizde gol yemememiz çok önemliydi.”

Halilhodziç, bir gazetecinin “maçta beş yıldızı kime verirsiniz?” şeklindeki sorusu üzerine, “Ben beş yıldızı takımıma, savaşçı ruhuna verirdim” yanıtını verdi.

Bu arada ayağına darbe alan Mustafa Yumlu, maçın ardından kontrol amacıyla hastaneye getirildi. Futbolcunun durumunun yapılacak kontrolden sonra açıklanacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:23:38,