SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ev sahibine boyun eğdik

Ev sahibine boyun eğdik

Voleybolda Dünya Grand Prix'i ikinci maçında Türkiye, ev sahibi Japonya'ya mağlup oldu.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Dünya Grand Prix Finalleri’nde Türkiye, ikinci maçında Japonya’ya 3-0 yenildi.

 

Karşılaşmaya iyi başlayan Türkiye, Gözde Sonsırma ve Neriman Özsoy ikilisinin sayılarıyla 5-3’lük üstünlüğü yakaladı. Servis ve bloklardan üst üste sayılar bulan Japonya, 5-1’lik seriyle ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşayan Milli Takım, savunmada da Ono ve Ishii’yi durdurmakta zorlanınca, ikinci teknik mola 16-11 Japonya lehine geçildi. Ay-yıldızlılar, oyun ritmini bir türlü yakalayamazken, hücumdaki başarılı performansını sürdüren Japonya, ilk seti 25-13 kazandı.

İkinci setin ilk bölümünde Türkiye, 3-0’lık seri yakalarken, Japonya, aynı seriyle rakibine cevap verdi. Karşılıklı sayılarla geçilen bu bölümde Gözde Sonsırma ile etkili olan Filenin Sultanları, ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Türkiye, Neriman Özsoy-Gözde Sonsırma ikilisiyle sayılar üretmeye devam ederken, Japonya, Kimura’nın da skora katkı yapmasıyla ikinci teknik molayı 16-12 üstün geçti. Yaptığı savunmayla rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Japonya, özellikle Ishii’nin etkili oyunuyla seti 25-17 aldı ve durumu 2-0’a getirdi.

 

Üçüncü setin ilk bölümünde Türkiye, Bahar Toksoy, Japonya ise Kimura ile sayılar buldu. Millilerin yaptığı hataları Nagaoka ile sayıya çeviren Japonya, ilk teknik molayı 8-6 üstün geçti. Hem hücumda hem de savunmada sergilediği başarılı performansla farkı biraz daha açan Japonya, ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi. Ishii, Kimura ve Nagaoka’nın üst üste sayılarıyla kontrolü elinde tutan Japonya, farkı giderek artırdı ve seti 25-17, maçı da 3-0 kazandı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, üçüncü maçında yarın TSİ 06.30’da Rusya ile karşılaşacak.

Salon: Ariake Collesium

Hakemler: Hamid Alrousi (Birleşik Arap Emirlikleri), Waleed El Kheshen (Mısır)

Japonya: Ishii, Ono, Kimura, Miyashita, Nagaoka, Shinnabe (Sano, Ishida, Takada)

Türkiye: Bahar Toksoy, Meliha İsmailoğlu, Neriman Özsoy, Kübra Akman, Naz Aydemir Akyol, Gözde Sonsırma (Gizem Karadayı, Güldeniz Önal, Büşra Cansu, Seda Tokatlıoğlu, Asuman Karakoyun)

Setler: 25-13, 25-17, 25-17

Süre: 82 dakika (23, 32, 27)