SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erciyesspor’dan cezalara itiraz

Kayseri Erciyesspor, PFDK'nın, teknik direktörleri Bülent Korkmaz'a 2 ve futbolcuları Necati Ateş'e ise 3 maç verdiği men cezası için Tahkim Kurulu'na başvuracak.

18:36 -
Erciyesspor’dan cezalara itiraz

Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), teknik direktörleri Bülent Korkmaz’a 2 ve futbolcuları Necati Ateş’e ise 3 maç verdiği men cezası için Tahkim Kurulu’na başvuracak.

Kulüp basın sözcüsü Kaan Savruk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cezaların kaldırılması için gerekli başvuruları yapacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Hazırlık maçında verilen bu kararları hukuka aykırı buluyorum. PFDK’ya yaptığımız savunmanın okumadığını düşünüyorum. Kısa süre içerisinde Tahkim Kurulu’na başvurumuzu yapacağız. Bu yanlıştan dönüleceğini düşünüyorum. En nihayetinde yapılan bir hazırlık maçı. Sözde ‘sportmenliğe aykırı davranışta bulunduğu’ söylenen kişi bir dönem A Milli Futbol takımının kaptanlığını yapmış Bülent Korkmaz. Bülent Korkmaz ne kadar sportmenliğe aykırı harekette bulunmuş olabilir. Bülent Korkmaz her yerde beyefendi kişiliğiyle bilinen biri. Daha sezon başlamadan ceza veriliyor. Amaç ne anlam veremiyoruz. Erciyesspor’da sahipsiz değil, bunu da herkes bilsin. Gerekli mercilere gerekli itirazlarımızı yapacağız.”

PFDK’nın 21 Ağustos tarihli kararında, Kayseri Erciyesspor’un Avusturya’nın Admira Wacker takımıyla oynadığı hazırlık maçında, ihraç öncesi ve sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle teknik direktör Bülent Korkmaz’a 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 26 bin lira para cezası, futbolcu Necati Ateş’in aynı maçta rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle kurul tarafından 2 resmi müsabakadan men ve 13 bin lira para cezası verilmişti.