SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu’nca organize edilen “Anadolu Basketbol Turu” etkinlikleri devam ediyor.

12 Dev Adam Basketbol Okulları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Anadolu Basketbol Turu’na katılan Amerikalı antrenörler Chris Dial, Britanny Dial ve Joey Cooper Tate, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oğuzhan Güneşer’i ziyaret etti.

Güneşer ile bir süre görüşen Dial ve ekibi, daha sonra Özel Ergin Koleji Spor Salonunda Yozgat 12 Dev Adam Basketbol Okulu’ndaki sporcular ve 12 Dev Adam Yozgat İl Temsilcisi Ferhat Erdem ile biraraya geldi.

Dial ve ekibi Yozgat 12 Dev Adam Basketbol Okulu’ndaki sporculara teknik bilgiler aktardı.

Dial ve ekibinin öğrencilerle gerçekleştirdiği çalışmayı sporcular, antrenör, hakem, yönetici ve beden eğitimi öğretmenleri de izledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Faaliyetleri Yetkilisi Serdar Çelik gazetecilere yaptığı açıklamada bu yıl 7’ncisi düzenlenen Anadolu Basketbol Turu etkinlikleri kapsamında Yozgat’ta bulunduklarını söyledi.

Üç Amerkalı Basketbol koçu ile pazartesi yola çıktıklarını anlatan Çelik, “Yarın da Amasya’yla Anadolu Basketbol turumuzu bitireceğiz. Gittiğimiz her yerde olumlu tepkiler aldık. Olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu bizi de çok mutlu ediyor. Gördüğümüz ilgiden dolayı mutluyuz memnunuz. Federasyon olarak herkese her köşeye yediden yetmişe basketbolu ulaştırmak ve sevdirmek için çalışıyoruz” dedi.