SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GAP Gençlik Evlerince, “Siirt’in Kalbi Bisiklette Atıyor” adıyla düzenlenen bisiklet yarışmasına 81 ilden 88 bisikletçi katıldı.

Yarışma öncesi konuşan Vali Vekili Mustafa Pala, Siirt’in tanıtımı amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin her ilinden katılımların olduğunu belirterek, yarışmanın birlik ve beraberliği pekiştireceğini söyledi.

Yarışmanın adının “Siirt’in Kalbi Bisiklette Atıyor” olduğunu anımsatan Pala, “Bizler bu projeyle birçok amacı, birçok hedefi gerçekleştirmiş olacağız inşallah. Sizlerin katılımıyla, sizlerin teveccühüyle Siirt’te nelerin yapılabileceği, bu tür organizasyonların mümkün olabildiğini göstererek, vatandaşımıza bisiklete yönelik olumlu bir izlenim bırakmış olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından 6’sı kız 88 bisikletçinin katıldığı yarışma Siirt Valiliği önünden başlayarak, Eruh yolunda sona erdi.

Yarışmanın erkekler kategorisinde Kocaeli’den Yakup Kadıoğlu birinci, Adana’dan İsmail Alperensert ikinci, Malatya’dan Samet Demir ise üçüncü oldu. Bayanlar kategorisinde ise Malatya’dan Sinem Ekici birinci, Siirt’ten Damla Erbek ikinci ve Yeşim İlhan üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere bisikletçilere para ve kupa ödülü verildi.