SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, Avrupa ülkelerinde “Fout Faoteuil” ismiyle bilinen tekerlekli sandalye futbolunun şu ana kadar Türkiye’de oynanmadığını, bu konuda Karşıyaka’nın eski yöneticilerinden Yılmaz Temizocak’tan gelen öneri üzerine çalışma başlattıklarını bildirdi.

Altyapı harılıklarını yaptıklarını, konuyla ilgili Fransa Federasyonu ile de temasa geçtiklerini dile getiren Erboy, açıklamada şunları kaydetti:

“Bu spor, sosyal sorumluluk projesidir. Bu projeye herkesin imza atmasını bekliyor ve diliyoruz. Şu anda, tekerlekli sandalye futbolu, ağır özürlülerin bile oynayabileceği tek takım spor yarışmasıdır. 1990’lı yılların başlarında Fransa’da kurulan, 2000’lerin başında uluslararası bir gelişme gösteren spor dalı, uygulama sahası ve basketbol sahası üzerinde oynanmaktadır. Amaç tekerlekli sandalye ile topu kaleden geçirmek ve gol atmaktır. Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar bize destek verdi. En kısa zamanda takımı kurarak çalışmalarımıza başlayacağız. Malzeme konusunda sıkıntı yaşıyoruz ancak bunu duyarlı şirketler ve yardımsever iş adamları kanalıyla çözmeyi arzuluyoruz.”