SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cesare Prandelli’nin istifasının ardından boşalan İtalya Milli Takımı teknik direktörlüğü görevine getirilen Antonio Conte, basın mensuplarının soruları karşısında terledi.

İtalya ile 4 milyon Euro karşılığında iki yıllık sözleşme imzalayan Conte, özellikle şike sorusunda oldukça zorlandı. Daha önce çalıştırdığı Siena takımında şikeye göz yumduğu gerekçesiyle 4 ay sahalardan men cezası aldığını hatırlatılan Conte, “Şimdi federasyonda olsam da bu durumla ilgili görüşlerim değişmedi. O karar haksızdı. Ailem ve benim için zor zamanlardı ama bu süreç beni geliştirdi. Şimdi burada olmam en iyi cevap” dedi.

“Gök Maviler” olarak anılan İtalya Milli Takımı’nın haşarı çocuğu olarak nitelenen Mario Balotelli’ye yönelik bir soru üzerine de Conte, “Şimdi bu zamanda tek tek isimler üstüne konuşmak istemiyorum. Hak eden burada olacak. Ben hem oyuncu hem de iyi insan olup olmadığını değerlendiriyorum. Hem saha içinde hem saha dışında. İyi oyuncu-iyi insan arasında seçimimi hep iyi insandan yana yaptım” ifadelerini kullandı.

 

Alacağı maaşla ilgili tartışmalar için de deneyimli çalıştırıcı, maaşının bir bölümünün sponsorlar tarafından ödeneceğini anlattı. Genç teknik adam, bazı önemli oyuncularının yaşlarının hatırlatılması üzerine ise kendinin koşan oyuncuya önem verdiğini söyledi.

Conte, son 3 sezonda şampiyon yaptığı ve bu sezon başında sürpriz şekilde yollarının ayrıldığı Juventus’a ilişkin soruyu, “O hikaye bitti” şeklinde cevapladı.