SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, passolig bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, stadyumun gündem olmasının, Konya’da sporun yaygınlaşmasına katkı yapacağını söyledi.

Konyalıların Torku Konyaspor’un başarılı olmasını istediğini belirten Akyürek, “Sportif başarı için halk desteği gerekir. Şimdi yeni tesisle daha güçlü bir halk desteği ve seyirci desteği istiyoruz” diye konuştu. Akyürek, 42 bin kişilik Yeni Konya Stadyumu’nun tamamlandığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Burayı dolduramazsak stadyum yapmanın çok bir anlamı kalmaz. Burayı doldurarak, hem rakipler üzerinde baskı kurmamız hem de kulübümüze maddi destek vermemiz gerekiyor. Başarıyı herkes ister. Ancak bunun için mutlaka başarı isteyeni destekleme mecburiyeti vardır. Şu anda tabloya baktığımızda passolig konusunda taraftar gruplarımıza teşekkür ediyoruz. Konya Anadolu’da en yüksek rakama ulaşmış durumda. Bunda taraftar gruplarımızın büyük rolü var. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Konya passolig’de Türkiye lideri olmalıdır. Passolig Kartı olmayan stadyuma giremeyecek. Konya’nın kendisine 50 bin passolig satma konusunda hedef koyması lazım. Böyle bir hedefi koyalım ki stadı doldurabilelim.”