SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli milli futbolcu Emre Belözoğlu, İtalya’nın Inter takımından eski takım kaptanı Javier Zanetti’nin hayır vakfının Papa Franciscus’tan esinlenerek 1 Eylül’de düzenleyeceği “Barış İçin Dinlerarası Diyalog Maçı”na katılacağını, bu konuda kendisine davetin Papa’dan değil Zanetti’den geldiğini açıkladı.

 

Yıldız futbolcuların katılacağı “Barış İçin Dinlerarası Diyalog Maçı”na katılacağı yönünde Türk basınında çıkan haberlerin anımsatıldığı Fenerbahçe’nin deneyimli orta saha oyuncusu, şunları söyledi:

“Evet, katılacağım. Inter’den eski takım kaptanım Javier Zanetti ve Papa’nın yapmış olduğu bir davet. Çok güzel bir maç olacak diye ümit ediyorum. İhtiyaç olan tüm herkese yardımın ulaşacağı güzel bir maç olacak. Dünyanın özellikle barışa ihtiyaç duyduğu bu zamanları yaşıyoruz. Bizler de elimizden geldiğince buna destek olmak için Javier Zanetti’nin davetini kabul ettim. İnşallah 1 Eylül’de burada olacağım.”

Papa’nın kendisini doğrudan arayıp aramadığı sorusuna da Belözoğlu, “Eski takım kaptanımla görüştüm. Onlar kulübe bir davet gönderdiler. Hiçbir şekilde Papa ile görüşmem olmadı. Yalan haberler. Genelde Türkiye’de abarttıkları için… Öyle bir haber yok” ifadesini kullandı.

Emre Belözoğlu, AS Roma maçıyla ilgili olarak da, “Hazırlık dönemi. İyi bir maç oldu her iki takım için de. Onların kendi sahalarında ilk maçları. Bizim takım da yeterince konsantre olmuştu. İnşallah bunun devamı gelir, bizim için önemli olan Süper Kupa finali” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:17,