SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Temyiz Komitesi’nin, 18 yaş altındaki genç futbolcuların transferi ve kayıtlarında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle Barcelona’ya verilen transfer yasağıyla ilgili itirazı çok kısa sürede reddetmesi, Katalan kulübünde şaşkınlık yarattı.

 

Sport ve El Mundo Deportivo gibi Barcelona’yı yakından izleyen spor gazetelerinin internet sitelerindeki haberlerinde, Barcelonalı yöneticilerin dün İsviçre’nin Zürih kentine giderek FIFA’ya 4 saat süren açıklama yapmalarının ardından sadece bir gün sonra gelen kararın, kulüp yöneticilerini hem şaşırttığı hem de öfkelendirdiği ileri sürüldü.

Normal şartlar altında FIFA Temyiz Komitesi’nin, bu tip itirazlara 2-4 ay arasında cevap verdiğini belirten El Mundo Deportivo gazetesi, “Öyle görülüyor ki, komite zaten dün kararını vermiş ve bunu yazıya dökmüş. Bu sabah sadece Barcelona Kulübü’ne bildirdi. FIFA Disiplin Komisyonu, 2013 Kasım ayında aldığı kararı 2014 Şubat ayında Barcelona Kulübü’ne bildirirken, bu kez süper bir hızla hareket edilmesi şüphe yarattı” değerlendirmesinde bulundu.

 

BARTOMEU İLE YÖNETİCİLER ACİL TOPLANDI

Bu arada FIFA Temyiz Komitesi’nin Barcelona’nın itirazını reddedip, Katalan kulübüne 2016 kış dönemine kadar geçerli olacak transfer yasağını onaylamasının ardından Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu’nun diğer yöneticilerle acil toplantıya girdiği belirtildi.

Öte yandan İspanyol basını, 2015 yılında transfer yapamayacak Barcelona’nın 2015-2016 sezonu için planladığı transferlerini şimdi yapma yoluna gidebileceğini iddia etti. Mevcut durumda 31 Ağustos’ta gece yarısı sona erecek transfer döneminin bitmesine 12 gün kaldığı hatırlatılırken, Sao Paulo’nun Brezilyalı defans oyuncusu Douglas, Borussia Dortmund’un sol kanat orta saha oyuncusu Marco Reus ve Fiorentina’nın Kolombiyalı orta saha futbolcusu Juan Cuadrado’nun transferlerinin artık gerçekleştirilebileceği öne sürüldü.

Barcelona’nın bu futbolcuları hemen kadrosuna katıp, halen oynadıkları kulüplere 1 sezonluğuna kiralama formülü üzerinde durduğu iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi:16:49,