SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadir Has Stadı hazır

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor ile PTT 1. Lig takımlarından Kayserispor'un iç saha maçlarını oynadığı Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu'nun yeni sezona hazır olduğu bildirildi.

Güncellenme: 17:45, 19/08/2014
Kadir Has Stadı hazır

Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü Ali Üstünel, yaptığı açıklamada, geçen sezonun tamamlanmasının ardından stadyumda bakım ve tadilat çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Planlanan yenileme çalışmalarının çoğunun gerçekleştirildiğini belirten Üstünel, şöyle devam etti:

“Sahanın etrafındaki tartan pist uzun süreli kullanımdan dolayı aşınmıştı. Tartan pisti iptal edip drenaj sistemini güçlendirmek suretiyle yeni zemin hazırlığı içindeyiz. Birkaç gün içinde bu çalışma sona erecek. Bununla birlikte sporda şiddeti önlemeye yönelik kanununun gereklerini yerine getirmek adına birçok çalışma yaptık. Bu çalışmalar Passolig ve e-bilet ile stadyum güvenliğine yönelik çalışmaları kapsıyordu. Mevcut 160 adet güvenlik kamerasına ilave 460 adet yüksek çözünürlüklü kamera yerleştirildi. Yine Passolig sistemine uygun 54 dijital turnike yerleştirildi.”

Üstünel, birkaç küçük tadilatın da tamamlanmasıyla stadyumun yeni sezonda eksiksiz olarak hizmet vereceğini kaydetti.

Kadir Has Stadı’nın kalitesinin UEFA tarafından da tescillendiğine dikkati çeken Üstünel, her denetimden yüzlerinin akıyla çıktıklarını vurguladı.

Kadir Has’ın, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından A Milli Takım’ın EURO 2016 eleme müsabakalarını oynanacağı aday statlardan birisi olarak belirlendiğini belirten Üstünel, “Bu nedenle stadımızda iki ay kadar önce UEFA denetçileri tarafından bir inceleme yapıldı ve bunun sonucunda UEFA değerlendirmelerinin en yüksek standardı olan 4 yıldız verildi. Bu da önümüzdeki dönemde milli takımımızın yeniden Kayseri’ye gelmesi anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.