SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş’ın ABD’li oyuncularından Chinemelu Elonu, “Tofaş’taki ikinci sezonumda, tecrübeli oyuncu olarak mücadele edeceğim. Hem gençler hem de yabancı oyuncularla iyi işler yapacağız” dedi.

Elonu ile takıma yeni transfer edilen ABD’li Lance Harris, Bursa’da bir özel hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Dahiliye, efor, kulak burun boğaz, göz, genel cerrahi, kardiyoloji, ortopedi bölümlerindeki kontroller ile kan tahlillerinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Sağlık kontrolü sonrası açıklama yapan Elonu, Tofaş’ta ikinci sezonunu geçireceğini söyledi. Takımda yeniden forma giymekten mutluluk duyduğunu belirten Elonu, “Hedefimiz; Türkiye Basketbol Ligi, Türkiye Kupası ve FIBA EuroChallenge Kupası’nda takımımızı en üst seviyelere ulaşmak” ifadesini kullandı.

Ligdeki yabancı oyuncu sayısının 5 olarak açıklanmasına değinen Elonu, bu uygulamaya alışmanın tüm kulüpler için zor olacağını anlattı. Yabancılarla takımların daha fazla güçleneceğini dile getiren Elonu, “Önemli olan takım olmak. Başarı için bu şart” diye konuştu.

Harris ise Türkiye’nin güçlü bir lige sahip olduğunu öğrendiğini aktardı. Tofaş’ın başarısı için elinden geleni yapacağını ifade eden Harris, “Marcus Denmon arkadaşım. Andre Smith’le de konuştum. Tofaş hakkında iyi bilgiler aldım. Başarılı olacağım” değerlendirmesinde bulundu.