SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Takımı’ndaki Türk sporcular, yeni sezon için sağlık kontrolünden geçti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, takımın dün yapılan antrenmanla yeni sezon çalışmalarına başladığı belirtildi. Türk sporcuların yeni sezon için sağlık kontrolünden geçtiği ifade edilen açıklamada, yabancı sporcuların ise daha sonra kontrol edileceği aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kulüp Başkanı Murat Boyacıoğlu, takıma sahip çıkılması ve güven duyulmasının kendilerine onur verdiğini belirtti. Edirnelilerin güvenine layık olmaya çalıştıklarını aktaran Boyacıoğlu, “Biliyoruz ki başarı paylaşmaktan geçiyor. Biz de sevincimizi ve üzüntümüzü Edirne’yle paylaşmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sporcuların sağlık kontrolünden geçtiği özel hastanenin Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yalnız ise takımın sağlık sponsorluğunu üstlendiklerini ve şampiyon olarak birinci lige yükselmesinde dolayı sporcularla gurur duyduklarını kaydetti.