SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, 22-23 Ağustos’ta Batman’da gerçekleştirilecek Doğu ve Güneydoğu İlleri Karate Turnuvası’na ilişkin, “Yapacağımız turnuvayla sporcuların tecrübelerini biraz daha arttırmak istiyoruz” dedi.

Erzurum, Erzincan, Malatya, Van, Elazığ, Muş, Bingöl, Iğdır, Kars, Hakkari, Bitlis, Ardahan, Tunceli, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Siirt, Mardin, Kilis, Şırnak ve Ağrı’nın davet edildiği turnuvaya yaklaşık 350 sporcunun katılması bekleniyor.

Delihasan, turnuvanın bölgede karate yapılmayan illerle ilgili 2 yıl önce başlattıkları projenin devamı olduğunu söyledi. Geçen yıl yaptıkları turnuvaya yeşil kuşak ve altı sporcuların katıldığını belirten Delihasan, bu yıl müsabakalara katılacak sporcular arasında kahverengi ve siyah kuşaklı olanların da bulunduğunu kaydetti.

Delihasan, bölgedeki sporcuları bir araya getirerek kaynaştırmak istediklerini dile getirerek, “Organizasyonla ilgili olumlu tepkiler aldık. Geçen yıl Mardin’de yapmıştık, bu yıl da Batman’dayız. Diğer iller de ‘bizde de yapın’ diye yoğun çağrıda bulunmuştu. Gelecek yıl başka ilde yapacağız” şeklinde konuştu.