SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Milli Takımı’nın başına getirilen teknik direktör Antonio Conte, 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

Brezilya’da düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda İtalyan Milli Takımı’nın hedeflenen başarıyı gösterememesinin ardından istifa eden teknik direktör Cesare Prandelli’nin yerine getirilen Antonio Conte, milli takımın yeni patronu oldu.

Dünya Kupası’nda yaşanan başarısızlık sonrası istifa eden İtalyan Futbol Federasyonu Başkanı Giancarlo Abete’nin yerine, geçen hafta olağanüstü kongrede başkanlığa seçilen Carlo Tavecchio’nun ilk icraatı, 45 yaşındaki genç teknik adam Conte’yi milli takımın başına getirmek oldu.

Conte için bugün Roma’daki Parco dei Principi Otel’de düzenlenen imza töreninde cebindeki kalemi çıkartan ve Conte’ye uzatan Başkan Tavecchio, “Evliliği hemen yaptık” şeklinde espri yaptı. Tavecchio, yaptığı konuşmada, milli takımı Conte’ye emanet ettiklerini belirterek, “Milli takımın anahtarları Conte’nin elinde. Onun herhangi bir tavsiyeye ihtiyacı yok” dedi.

Conte’nin Avrupa’nın en önemli hocalarından biri olduğunu vurgulayan Tavecchio, genç teknik adamın birlik içinde olmak isteyen bir ülkenin bayrağını daha ileri taşıyacak düzeyde olduğunu söyledi.

Conte’nin sponsorlarla birlikte toplam yıllık 4 milyon avroluk maaşına yönelik sorular üzerine Başkan Tavecchio, bunun ülkeyi ileri götürecek güç katacak bir yatırım olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.