SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Hentbol Erkekler Süper Ligi’ne yükselen Amasya Taşova YİBO, sezon öncesi hazırlıklarına devam ediyor.

Takım antrenörü Sercan Şenel, ligin zorlu geçeceğini, iyi mücadele etmeleri gerektiğini belirtti. Takım olarak tecrübeli olmadıklarını ancak bu olumsuzluğu çok çalışarak gidereceklerini anlatan Şenel, “Şu yönden şanslıyız, takımımıza yeni katılan arkadaşlarımızın tamamına yakını Süper Lig tecrübesi olan arkadaşlarımız. Onlardan en iyi şekilde faydalanacağız” dedi.

Mersin Hentbol Kulübü’nden transfer edilen Muhammed Bakır ise ilçede hentbolun en az futbol kadar sevilmesinin kendisini çok sevindirdiğini söyledi.

Hentbolu çok sevdiğini ve 21 yıllık hentbol kariyerinin 17 yılını süper ligde geçirdiğini anlatan Bakır, “Bundan önce dokuz farklı takımın formasını giydim. Yeni takımım geçtiğimiz yıl birçok güçlü takımı geride bırakıp büyük bir başarı göstererek süper lige çıktı. Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi de ilçede hentbolu sevdirmeye çalışan insanların olması” diye konuştu.

Bakır, ilçede oynanan maçlarda taraftarın çok etkili olduğunu duyduğunu, hep birlikte Amasya Taşova YİBO’yu marka yapmak için çalışacaklarını aktardı.