SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2. Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası, 21-23 Ağustos’ta Trabzon’da yapılacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, İşitme Engelliler Atletizm Federasyonu Genel Koordinatörü İbrahim Urgancı ile Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, şampiyonanın ilkinin geçen yıl Polonya’da düzenlendiğini belirterek, “15 ülkeden yaklaşık 200 sporcu organizasyona katılacak. Bugün itibarıyla sporcuların ilimize gelmesini bekliyoruz. Konaklama ve yarışmalarla ilgili herhangi bir sorunumuz bulunmuyor” dedi.

Şampiyonanın Akçaabat Söğütlü Atletizm Pisti’nde yapılacağını bildiren Yazıcı, pistin altyapı olarak hazır durumda bulunduğunu, kentin spor tesisleri bakımından üst seviyede yer alması nedeniyle şampiyonanın Trabzon’a verildiğini söyledi.

Urgancı ise atletizm milli takımının 7 antrenör ve 32 sporcuyla yaklaşık bir aydır Trabzon’da şampiyonaya hazırlandığını anlatarak, “Ülkemizde böyle bir organizasyonun yapılması çok önemli. Gerek ülkemizin tanıtımı gerekse sporcularımızın başarılarını artırabilmesi için bunu önemsiyoruz. Bu organizasyonu ülkemize kazandıran değerli yöneticilerimize de teşekkür ediyoruz. Trabzon daha önce büyük organizasyonları başarılı şekilde bitirdi. Bu organizasyonda da aynısının olacağına eminiz” diye konuştu.

Şampiyonada amaçlarının iyi sonuçlar alarak işitme engelli sporcuları daha üst seviyelere getirmek olduğunu vurgulayan Urgancı, şunları kaydetti:

“Elimizden gelen bütün hazırlıkları yaptık. Takımın altyapısını üç aylık sürede antrenör arkadaşlarımızla düzenledik. Şampiyonaya 10 bayan, 22 erkek sporcu ile katılacağız. Ayrıca sporcularımız bütün branşlarda yarışacak. İşitme engellileri diğer sporlardan ayıran özellikler var. Bunu işin içerisinde olanlar fark edebiliyor. Bu sene yapılan Engellileri Aşalım Projesi ile verilen çeşitli eğitim kursları çok faydalı oldu. Umarız bundan sonra sadece işitme engelliler değil diğer engelli kardeşlerimizin de önü açılır ve ülkemizi temsil edecek sporcu kardeşlerimiz çıkar.”