SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dostluk kupası başlıyor

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve bu yıl Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlere atfedilen 45. TSYD Ege Dostluk Kupası'nın programı belli oldu.

Güncellenme: 18:40, 18/08/2014
Dostluk kupası başlıyor

TSYD İzmir Şubesi’nden yapılan açıklamaya göre, 21-23 Ağustos tarihlerindeki turnuva, Balıkesirspor, Altınordu ve Somaspor’un yanı sıra daha önce katılacağını açıklamasına rağmen çekilme kararı alan Aydınspor 1923’ün yerine Nazilli Belediyespor’un dahil edilmesiyle gerçekleştirilecek.

Alsancak Stadı’nda oynanacak maçların giriş ücretlerinin 5 lira olarak belirlendiği turnuvada, hasılat Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine bırakılacak.

Müsabakaların Kanal 35 televizyonundan canlı yayınlanacağı turnuvada, açılış maçı 21 Ağustos Perşembe günü saat 19.00’da Altınordu ve Nazilli Belediyespor takımları arasında oynanacak. Aynı gün saat 21.00’de Balıkesirspor ile Somaspor’un mücadele edeceği turnuvada, 23 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00’da da ilk maçların mağlupları arasında üçüncülük, saat 21.00’de ise final maçı yapılacak.