SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısı, 283 üyenin ihraç edilmesi nedeniyle bir anda Türkiye futbol gündeminin zirvesine oturdu. Ne Süleyman Seba’nın ölümü ne de kulübün borçları gündeme gelirken, tüm camia ihracı konuşmaya başladı.

 

Art arda yapılan açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de konu ile ilgili sessizliğini bozdu. Babası Erdoğan Demirören, amcaları Ergin ve Bilgin Demirören'le birlikte ihraç edilen Yıldırım Demirören “Süleyman Ağabey'in cenazesinde uzun bir aradan sonra Beşiktaş'ın eski başkanları, yöneticileri bir aradaydı. Çok güzel bir ortam vardı. Ancak Beşiktaş şimdi tekrar kavganın içine sürükleniyor. Bunun adı intihardır” diyerek tepkisini dile getirdi.

SUÇLU YÖNETİM

Divan Kurulu eski başkanı Şeref Nasır da yaşanan gelişmeleri, “Yalçın Karadeniz'e yüklenilmesi son derece yanlış. Kendisi bu maddenin tüzüğe konulmaması için çalıştı. Ama koyduran yönetim. Benim zamanımda da bu madde vardı ama farklıydı. Üst üste 6 kez toplantıya gelmeyen üye divan kurulu seçimlerinde oy hakkını kaybediyordu. Üyelik düşmesi söz konusu değildi” şeklinde değerlendirdi.