SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

650 ve 651’nci tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivan olan ve doping kullandığı gerekçesiyle bir süredir güreşemeyen Ali Gürbüz, Antalya Büyükşehir Belediyespor bünyesine katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen imza törenine Gürbüz ile Belediye Başkanı Menderes Türel katıldı. Türel, burada yaptığı konuşmada, ilk belediye başkanlığı döneinde güreş sporuna büyük önem verdiğini ve o dönem önemli alt yapı yatırımları yaptıklarını söyledi. O dönem sporcuların büyük başarılar elde ettiğini ifade eden Türel, ünlü Başpehlivan Ali Gürbüz’ün de o dönem minderde dünya üçüncüsü olduğunu belirtti. Ali Gürbüz’ün güreş sporunda Antalya’nın gururu olduğunu ifade eden Türel, Gürbüz’ün yeni başarılar elde etmesi için sonuna kadar destekleyeceklerini kaydetti.

Gürbüz’ün altın kemeri yeniden Antalya’ya getireceğine inandığını vurgulayan Türel, “Ali Gürbüz’e güveniyoruz. Geçmişi tamamen kapatıp geleceğe, yeni projelere, başarılara odaklanacağız” dedi.

Başpehlivan Ali Gürbüz ise, birçok transfer teklifi almasına rağmen memleketi Antalya’da kalmak istediğini, kendisiyle gönül bağı olan Menderes Türel’in teklifini kabul ettiğini söyledi. Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi adına güreşeceği için mutlu olduğunu kaydetti.

Bir gazetecinin, aldığı doping cezasının ne zaman biteceğine yönelik sorusu üzerine Gürbüz, şöyle konuştu:

“10 yaşından bu yana güreşiyorum. Kırkpınar ve diğer güreşleri televizyondan izlemek zor geliyor. Her şeye rağmen iyi hazırlanıyorum. Önümüzdeki sene cezamız bittiği zaman Kırkpınar’a çıkıp altın kemeri tekrar Antalya’ya getireceğim. Cezamın ne zaman biteceğiyle ilgili net bir şey yok” diye konuştu.

ALTIN HEDİYE EDİLDİ

Öte yandan imza töreninde büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve bir süre önce Hırvatistan’da düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası’nda ikinciliği elde eden Yusuf Can Zeybek’e Başkan Türel tarafından altın hediye edildi. Türel, Zeybek’ten dünya şampiyonluğu beklediğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:16:14,