SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan Diego uyarısı

Olympiakos galibiyetiyle kara bulutları dağıtan Fenerbahçe, şimdi de yabancı kriziyle karşı karşıya. Yönetim işi çözemedi, başkan duruma el attı.

Güncellenme: 09:05, 18/08/2014
Aziz Yıldırım’dan Diego uyarısı

Olympiakos galibiyetiyle kara bulutları dağıtan Fenerbahçe, şimdi de yabancı kriziyle karşı karşıya. Fanatik’te yer alan habere göre, Süper Kupa’ya yalnızca bir hafta kaldı ama yeni transfer Diego’ya hâlâ lisans çıkmadı. Yönetim işi çözemedi, başkan duruma el attı. Baroni, Krasic ve Yobo’yu çağıran Aziz Yıldırım, “Ben Roma’dan dönene kadar kulüp bulmuş olun” diyerek sert bir dille uyardı.

Yeni teknik direktör İsmail Kartal'la ilk hazırlık maçında Yunanistan şampiyonu Olympiakos'u deviren Fenerbahçe'de, Ersun Yanal krizi biraz olsun unutuldu. Son 4 karşılaşmadan mağlup ayrılan Sarı-Lacivertliler, hem elde edilen sonuç hem de arzulu futboluyla yeni bir sayfa açtı. Şimdi gözler Süper Kupa'ya döndü. Ancak yönetim bu kez yabancı kriziyle karşı karşıya kaldı. Çünkü Fenerbahçe halen kadrosunu yeni sezonda uygulanacak 5+3+1 yabancı kuralına göre ayarlayabilmiş değil.

Çember daraldı

Bu nedenle yeni transfer Diego Ribas'ın lisansı çıkarılamadı. Galatasaray'la oynanacak Süper Kupa finaline ise yalnızca bir hafta kaldı. Yani çember iyice daraldı. Sorunun bu hafta içinde çözülmesi gerekiyor. Uzun süredir bu konu üzerinde çalışan idari menacer Hasan Çetinkaya, görüşmelerden bir sonuç alamadı. Duruma başkan Aziz Yıldırım el attı.

Özel toplantı

Gönderilmesine karar verilen ve hala kendilerine takım bulamayan isimler; Baroni, Yobo ve Krasic kulübe çağrıldı. Sarı-Lacivertliler'in patronu bizzat bu oyuncularla bir görüşme yaptı. Son durumları hakkında bilgi alan Yıldırım, “Ben takımla birlikte Roma'ya gidiyorum. Size gereken kolaylık neyse yapılacak. Ama bu işin ben dönene kadar bitmesini istiyorum. Siz de zorluk çıkarmayın” şeklinde sert bir dille uyardığı öğrenildi.

Krasic, İspanya'ya!

Yobo konusunda somut bir gelişme yok. Ancak Krasic'in bir İspanyol takımıyla anlaştığı belirtildi. Baroni'nin ise Corintihans'a gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Fakat Brezilyalı oyuncu, sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesini bekliyor. Kadrosunda şu an 11 yabancı bulunan Fenerbahçe, Diego'ya lisans çıkarabilmek için en azından Yobo ve Krasic'le yollarını ayırması şart.

Yayınlanma Tarihi:09:03,