SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi’nin organize edeceği 4’lü futbol turnuvasının basın toplantısı yapıldı.

Derneğin tesislerinde yapılan basın toplantısına, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Gökhan Akengin’in yanı sıra Gençlerbirliği Kulübü temsilcisi Arif Ölmez, Torku Konyaspor Kulübü temsilcisi Atilla Gerin, Kayseri Erciyesspor Kulübü temsilcisi Alper Ufuk Demir ve Gaziantepspor Kulübü temsilcisi Bülent Konca da katıldı.

Gökhan Akengin, gelenekselleşen turnuvanın bu sene 48’incisinin düzenlendiğini belirterek, maçların eleme sistemine göre oynanacağını söyledi. Akengin, 22-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak maçlarda beraberlik halinde uzatma devrelerinin oynanmayacağını ve direkt penaltı atışlarına geçileceğini ifade ederek, “Bilet satışlarında passokart uygulaması yapılmayacak. Bilet fiyatlarını kale arkası tribün için 5, maraton ve kapalı tribün için ise 10 lira olarak belirledik. Tüm katılımcı takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Kulüp temsilcileri ise katılan kulüplere başarı dileklerinde bulunarak, lig öncesinde son ciddi sınavlarını bu turnuvada vereceklerini dile getirdi.

Turnuvanın ilk maçında 22 Ağustos Cuma günü saat 18.30’da Torku Konyaspor ile Kayseri Erciyesspor, saat 21.00’de ise Gençlerbirliği ile Gaziantepspor karşılaşacak. Organizasyonda cumartesi günü ise saat 18.30’da ilk günün mağlupları arasında üçüncülük, 21.00’de ise ilk günün galipleri arasında final maçı oynanacak.