SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek Zağnos Kadın Hentbol Kulübü’nün 16 oyuncu ile sözleşme imzaladığı bildirildi.

Zağnos Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, kadın hentbol takımı, bir süre önce dış transferde orta oyun kurucu Ukraynalı Anastasia Metelska, iç transferde ise yine Ukraynalı Tatiana Kyriushyna’nın yanı sıra 2 Sırp oyuncu ile sözleşme imzaladı.

Bu oyuncuların yanı sıra kadın hentbol takımında iç ve dış transferde anlaşılan 16 oyuncu ile sözleşme imzalandı. Son olarak 16 oyuncu ile sözleşme imzalanması sebebiyle Trabzon’daki bir otelde toplu imza töreni düzenlendi.

Törene, Zağnos Spor Kulübü Başkanı Emre Aksoy, Zağnos Hentbol Kulübü Başkanı Haluk Selim, kulübün asbaşkanı Koray Turan, başkan yardımcısı Cemil Genç, genel sayman Abdülaziz Baş, tesis sorumlusu Sezgin Üstün ile yönetim kurulu üyesi Savaş Şafak ile oyuncular katıldı.

Haluk Selim, burada yaptığı konuşmada, takıma yeni katılan oyunculara “Hoş geldiniz” diyerek, yeni sezon için iyi bir kadro oluşturduklarını söyledi.

Takımın Avrupa kupalarına katılma şansı elde etmesi halinde oyunculara ekstra prim verileceğini belirten Selim, “Yönetimimiz karşılıklı diyaloğun, sevgi ve saygının üst düzey olduğu bir yönetimdir. Bizler bu yola çıkarken karşılıklı saygı, sevgi ve yardımlaşmanın üst düzey olduğu, kaliteli oyunculardan oluşan bir takım kurmayı planlıyorduk. Nitekim şuan süper lig için iyi bir kadro oluşturduk. Bu kadrodan bu sene başarı ve başarılar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından oyuncular ile tek tek sözleşme imzalandı. İmza töreni sonrası oyuncular ile yöneticiler hatıra fotoğrafı çektirdi.