SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hazırlık maçında Yunanistan’ın Olympiakos takımını 2-1 yenen Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal, sarı-lacivertli takımın her maçına kazanmak için çıktığını, her zaman şampiyonluk için mücadele ettiğini söyledi.

Kartal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, teknik direktörlük görevine geldikten sonra oyuncularıyla istekli ve disiplinli çalıştıklarını vurgulayarak, “Olympiakos maçına, sanki bir lig maçına çıkıyormuş gibi hazırlandık. Son 3-4 hazırlık maçında kazanamamanın verdiği bir sıkıntı vardı. Şimdi Roma maçına moralli gidip, asıl hedefimiz olan Galatasaray ile TFF Süper Kupa maçı ve ligdeki Kardemir Karabükspor maçına hazırlanmak istiyoruz” diye konuştu.

Taktiksel olarak sahada görmek istediği şeyleri hafta içinde oyuncularıyla çalıştıklarını anlatan Kartal, şöyle devam etti:

“Maçta zaman zaman istediğim bazı şeyler oldu. Bu akşam tesiste ekibimle yapacağım toplantıda neleri doğru yaptık, neleri az yaptık bunun analizini gerçekleştirip, yolumuza devam edeceğiz. Bizim amacımız, topun daha fazla bizde kalmasını sağlamak. Hatalar olacak, bundan vazgeçmeyeceğiz. Daha çok topla oynayan, daha çok baskı yapan bir takım olacak. Kendimizi geliştirerek, yolumuza devam edeceğiz.”

Bir soru üzerine Diego Ribas’ın takıma katılmasıyla oyun sisteminden vazgeçmeyeceklerini kaydeden İsmail Kartal, “Fenerbahçe son 8-10 yıldır aynı sistemle oynuyor. Bu sistemde ufak oynamalar olabilir ama sistemden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İsmail Kartal, şampiyonlukla ilgili bir soru üzerine, “Fenerbahçe her maçına kazanmak için çıkar, her zaman şampiyon olmak için mücadele eder. Biz de her maçımıza kazanmak için çıkıyoruz, şampiyon olmak için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, “Ersun Yanal’ın soyunma odasında ses kayıtları çıktı. Sizin bu konuda bir endişeniz var mı?” şeklindeki sorusunu da Kartal, “Bu konuyla ilgili çok spekülasyon oldu. Buralara girmek istemiyorum. Ersun hoca ile geçmiş dönemde başarılarımız oldu. Ben bir endişe taşımıyorum. Kendimi bilen bir insanım, kendime güvenen bir insanım. Açık ve net bir insanım. Nerede ne konuşacağımı da bilirim. Onun için bu konulara fazla girmek istemiyorum. Allah herkesin yolunu açık etsin” şeklinde yanıtladı.

Fenerbahçe, yarın sabah yapacağı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

Yayınlanma Tarihi:00:32,