SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hayrabolu ilçesindeki “24. Ayçiçeği Festivali” kapsamında motokros yarışları düzenlendi.

Hayrabolu Belediyesinin desteğiyle Türkiye Motosiklet Federasyonunun organize ettiği şampiyonada, yerli ve yabancı 35 sporcu yarıştı.

Hayrabolu Göleti mevkisindeki motokros parkurunda yapılan yarışlara seyirciler büyük ilgi gösterdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ulusan yaptığı açıklamada, festival kapsamında özel motokros yarışı düzenlendiklerini belirterek, “Yarışlarda 7 kategorimiz var. Aralarında Türkiye Motokros şampiyonlarının da bulunduğu 35 sporcu yarışıyor” dedi.

Ulusan, Hayrabolu’daki parkurun sporcular tarafından sevildiğini kaydederek, “Motosiklet Federasyonu, bundan 2 yıl önce buraya destek oldu. Türkiye’de Avrupa ve Doğu Avrupa yarışmalarının yapıldığı iki yerden birisi. Seneye inşallah Avrupa Şampiyonası için çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

Yarışmada, MX1’de Sinan Menun, MX2’de Shevki Shevkiev, MX2 Junior’da Asrın Rodi Pak, MX3’te Alper Baysal, veteranlarda Koray Unsal, 85 cc’de Can Öncü ve 65 cc’de ise Deniz Öncü birinci oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Birol Alagöz tarafından verildi.