SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Asbaşkanı Bahadır Ünalan, Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet televizyonu olan “esestvonline.com”a yaptığı açıklamada, Passolig kart satışının yüksek olmadığını vurguladı.

Passolig kart satış adedinin 3 bin 200’e ulaştığını ifade eden Ünalan, şöyle konuştu:

“Passolig kartın kombine yüklenmiş rakamı ise bin 200’ler civarında. Gişeye gidip sadece kombine alınmıyor. Mutlaka Passolig kart almalılar. Passolig olmadan hiçbir maça girilemeyecek. Bunu sadece Eskişehirspor çözemez. Tepki stadyumda bizim yalnız kalmamıza neden olmamalıdır. Eskişehirspor taraftarıyla bir bütündür. Futbolcuları transfer ederken ‘taraftarımızın özeldir, yoğun baskısı ve katkısıdır vardır’ diyoruz. Atatürk Stadı’nda küçük bir taraftar topluluğu olarak kalmayalım. Süper Lig’deki statlar içindeki en eski ve en ufak stada sahibiz. Stadı dolduramazsak Eskişehirspor taraftarı, büyüklüğü konuşulur. Eskişehirspor taraftarının büyüklüğü 1965’ten bugünü kadar geldi. Hepimiz bununla gurur duyduk. Taraftarımızın Passolig karta yoğun ilgisinin bir an önce artması lazım.”

Ünalan, kombine satışının Eskişehirspor’un sahasında yapacağı Gençerbirliği maçından bir gün öncesine kadar devam edeceğini bildirdi.

Passolig kart satışının maç günlerinin kesinlikle yapılamacağını dile getiren Ünalan, “Maç günü gelip Passolig kart çıkartmak isteyenler mağdur olur. Passolig kart çıkartmak çok kolay. İnternet üzerinden ya da gişelerden yapılacak basit bir başvuruyla Passolig kart alınabiliyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:05,