SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Arsenal ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Slaven Bilic, güçlü rakiplerini yenebileceklerini söyledi.

 

İngiltere’nin yüksek tirajları gazetelerinden The Sun’a konuşan Hırvat çalıştırıcı “Arsenal kurada eşleşmek istediğimiz son takımdı. Arsenal’i yenmeyi hayal etmiyoruz. Onları yenmeye hazırlanıyoruz ve onları yeneceğimize inanıyoruz. Rakibimize karşı 10 maçta belki sekiz maçı kaybederiz ama ben sadece yüzde 20 şansımız var demek istemiyorum” dedi.

Beşiktaş’ın Chelsea’den transfer ettiği Demba Ba’ya çok güvendiğinin altını çizen Bilic “Demba Ba Arsenal’e karşı en büyük silahımız olacak. Büyük oyuncular büyük maçlarda belli olur. Takım arkadaşları ona inanıyor ve güveniyor. Takım olarak kadromuzda çok fazla yıldız isim yok ama sistem ve disiplin var” şeklinde konuştu.

 

MUCİZE DEĞİL

Birçok kez favori takımlara karşı teknik adam olarak üstünlük sağladığını belirten Bilic “Gücümüzü bilerek sahaya çıkacağız ancak kesinlikle korkak bir futbol oynamayacağız. Bu mağlubiyetin ilk adımıdır. Arsenal turun favorisi olabilir. Ancak ben de 15 milyon taraftara sahip beklentileri yüksek büyük bir kulübün teknik direktörü olarak baskı altındayım. Wembley’de İngiltere’yi, Euro 2008 de Almanya’yı yenerken favori takımda değildim. Benzer bir başarıyı Arsenal karşısında yinelemek istiyorum” açıklamasında bulundu.

Arsenal’in geçen yıl iyi başladığı ligi dördüncü bitirdiğini hatırlatan başarılı çalıştırıcı “Arsenal geçtiğimiz sezon liderliğe oturduğunda bile ben şampiyon olacaklarına inanmıyordum. Çünkü takımda bir şeyin eksik olduğunu hissediyordum. İşler kötüye gittiğinde takımı toparlayacak lider bir oyuncuları yoktu. Geçmişte Tony Adams, Thierry Henry, Denis Bergkamp ya da Vincent Kompany gibi oyunculara benzer karakterde isimler takımda yer almıyor” değerlendirmesini yaptı.

Yayınlanma Tarihi:14:35,