SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

Dünya Kupası öncesi doğum günü kutlanmadığı ve kendisine uzun süreli sözleşme teklif edilmediği için kulübü Manchester City ile arası açılan Yaya Toure’ye yeni sözleşme önerilecek.

 

Yeni sezon başlamadan önce Sergio Aguero, Samir Nasri, Vincent Kompany ve David Silva’ya yeni kontrat imzalatan City’de sıra Toure’ye geldi. Hem yaz başında yaşanan krizin izlerini silmek hem de futbolcusunu kaybetmek istemeyen Manchester City yönetimi, Toure’ye 4 yıl için toplam 54 milyon Euro’luk teklif yapacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Manchester City Menajeri Manuel Pellegrini “Toure ile özel bir görüşme gerçekleştirdim. Burada çok mutlu olduğunu söyledi. Bu yaz basında sık sık ‘Gidecek’ şeklinde haberler çıktı. Ancak bu haberlerin doğruluk payı yok. Toure ile yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyoruz” dedi.

 

Nisan ayında sözleşmesini 2017 yılında kadar uzatan Toure, böylece 4 ayda ikinci kez yeni bir sözleşmeye imza atmış olacak. Haftalık 334 bin dolar kazanan 31 yaşındaki futbolcu, geçtiğimiz sezon oynadığı 49 maçta 24 gol atarken, 12 de asist yapmıştı.

Yayınlanma Tarihi:15:56,