SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsviçre’de düzenlenen 22. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 5 bin metrede 10. sırada yer alarak şampiyonaya veda eden Gamze Bulut, organizasyona çalışarak geldiğini belirterek, “Demek ki rakiplerim daha çok çalışmış” dedi.

Zürih kentindeki Letzigrund Stadı’ndaki şampiyonanın 5. gününde, 5000 bin metre finalinde 15:44.73’lik derecesiyle onuncu sırada kalan Gamze Bulut, yaptığı açıklamada, “Buraya gerçekten hazırlanarak geldik. 1500 metrede ilk gün çok kötüydüm ama önemli bir sebebi vardı, hastaydım. Ondan dolayı koşamadım” ifadelerini kullandı.

Morallerini bozmak istemediklerini dile getiren Bulut, “5000 bin metre de var dedik. Elimden geleni yaptım. Gerçekten çok çabaladım. Öne doğru gittim. Bir kazanan var, bir de kaybeden. Bu sene ben kaybettim. Daha çok çalışacağım. Ana hedefim 1500 metreydi. Ama olmadı. Umudumuz 2016. Onu düşünüyorum sadece. Bu yarışlar sadece ara hedefler” diye konuştu.

Milli atlet, yarışlarda aldığı sonuçlara ilişkin ise “Herkes buraya çalışarak geliyor. Demek ki rakiplerim daha çok çalışmış” değerlendirmesinde bulundu.