SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Palandöken Karate Turnuvası başladı

Türkiye Karate Federasyonunca (TKF) Erzurum'da düzenlenen "11'inci Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası"nın açılış seremonisi yapıldı.

Güncellenme: 19:35, 16/08/2014
Palandöken Karate Turnuvası başladı

Buz Arena’da, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 25 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katıldığı turnuvanın açılış seremonisinde konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sporun içinden gelen ve bu misyonu benimseyen bir idareci olduğunu söyledi.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olmaya çalıştıklarını belirten Sekmen, şöyle konuştu:

“Sportif hizmetlerde tek amacımız; Erzurum’da yetişen gençleri Türk sporuna kazandırmaktır. Erzurum, karatede büyük bir yol katetti. Şehrimiz, Türkiye’de karatenin merkezi haline geldi. Bundan sonra umut ediyorum ki karatede çok daha iyi başarılar elde edeceğiz. Her sene karatenin yanında bütün spor dallarına da ev sahipliği yapacak ve büyük destekler vereceğiz. İnanıyorum ki Erzurum, spor alanında iyi noktalara gelecek.”

TKF Başkanı Esat Delihasan ise bu organizasyonda çok büyük bir heyecan yaşadıklarını anlattı.

Turnuvaya katılan 2 bin 500 sporcunun, Türkiye’nin misafirperverliği ve organizasyon gücünü bir kez daha gördüğünü vurgulayan Delihasan, şunları kaydetti:

“Karate Federasyonumuz, uzun süredir Türk sporunun lokomotifi ve en başarılı branşı. Sporcularımıza verdiğimiz destekle dünya karatesinde en istikrarlı ülkelerden biriyiz. Bu gururu bize yaşatan antrenörlerimize, kulüplerimize ve sporcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuzun farkındayız. Başarılı olmak gerçekten zor ama başarılı olup da başarıları tekrar ettirmek, bundan daha güzel. Onun için sporcularımıza başarılarının daim olması diliyorum.”

Karate Milli Takımı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün cimnastik sporcularının gösterisiyle sona eren törene, Erzurum Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Türkiye Karate Federasyonu Bölge Başkanı Ahmet Çelebi ve sporseverler katıldı.

Törenin ardından gençler kumite müsabakaları gerçekleştirildi.